تنفر کتابخانه طراحی وب انیمیشن مشاهده

تنفر: کتابخانه طراحی وب انیمیشن مشاهده دانلود آموزشی انیمیشن طراحی آموزش

گت بلاگز اخبار اجتماعی برگزاری آزمون در فروردین 97 ، اعلام شرایط آزمون استخدامی تا اواسط اسفند

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه طی یکی دو هفته آینده شرایط شرکت در آزمون استخدامی تازه را اطلاع رسانی می‌کنیم گفت: حدود 18 هزار نفر ظرفیت داریم و امید است آزم

برگزاری آزمون در فروردین 97 ، اعلام شرایط آزمون استخدامی تا اواسط اسفند

اعلام شرایط آزمون استخدامی تا اواسط اسفند / برگزاری آزمون در فروردین 97

عبارات مهم : آموزش

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه طی یکی دو هفته آینده شرایط شرکت در آزمون استخدامی تازه را اطلاع رسانی می کنیم گفت: حدود 18 هزار نفر ظرفیت داریم و امید است آزمون فروردین 97 برگزار شود.

به گزارش ایسنا، سید محمد بطحایی روز یکشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه به ارائه گزارشی از کارها انجام شده است در وزارت آموزش و پرورش پرداخت و گفت: محور مهم تمام فعالیت ها سند تحول بنیادین هست. حدود شش سال از ابلاغ آن گذشته و البته تحقیقات مقدماتی سال ها پیش شروع شده است بود.

وی افزود: اخیرا در پایشی که از اجرای سند انجام دادیم، مشخص شد تا کنون 30 درصد از سند مستقر شده است که عدد خوبی نیست و آنطور که باید جلو نرفته ایم.

برگزاری آزمون در فروردین 97 ، اعلام شرایط آزمون استخدامی تا اواسط اسفند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همین 30 درصد نیز دارای پیشرفت متوازن نبوده هست، اضافه کرد: در بخش منابع انسانی و تجهیزات و فضا پیشرفت خوب نبوده ولی در حوزه برنامه درس ملی پیشرفت خوبی داشته ایم. با همتی که همکارانم دارند تا قبل از امسال زیرساخت های مورد نیاز را فراهم و کمیته ها و کارگروه های زیرنظام های سند و شورای راهبردی مربوط کار خود را تا آخر سال شروع می کنند.

بطحایی ادامه داد: تعهد کاری و اداری همه همکاران نسبت به سند را شاهدیم و امیدواریم سال 97 شروع نیرومند تری جهت اجرای سند داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه طی یکی دو هفته آینده شرایط شرکت در آزمون استخدامی تازه را اطلاع رسانی می‌کنیم گفت: حدود 18 هزار نفر ظرفیت داریم و امید است آزم

وی به توسعه تعامل با ذینفعان آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: جامعه ذینفعان ما نسبت به سایر دستگاه های اجرایی شرایط منحصر بفرد دارند و می طلبد شبکه ارتباطی خود را با آنها تقویت کنیم. به همین جهت تلویزیون تعاملی آماده و به صورت آزمایشی برنامه هایی تهیه و در حال پخش دارد. خانواده ها و ما معلمین شرکایی هستیم که باید در مسیر ارتقای آموزش همسو باشیم. امیدوارم فاصله ای که امروز با خانواده ها داریم از طریق شبکه تعاملی کمتر شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش سرمایه ارزشمندی به نام نیروی انسانی دارد عنوان کرد: یک میلیون و 700 هزار نیروی شاغل و بازنشسته داریم که از حیث تخصص و تعهد کاری مقبولیت و جایگاه بالاتری نسبت به سایر کارمندان دولت دارند. باید از همکاری معلمان در تصمیم سازی ها استفاده کنیم.

راه اندازی سامانه ای جهت گزینش مدیران مدارس طی چند روز آینده

برگزاری آزمون در فروردین 97 ، اعلام شرایط آزمون استخدامی تا اواسط اسفند

بطحایی افزود: دوکار را شروع کرده ایم که یک مورد گزینش دو نماینده به عنوان عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان هست. این کار بسیار بزرگی نیست ولی تمرینی جهت جلب همکاری مستقیم معلمان در اداره آموزش و پرورش است.

به گفته وی، کار دومی نیز در دست اقدام داریم و تا چند روز آینده سامانه اش به بهره برداری می رسد که خواسته و مطالبه معلمان است و به مدیریت مدارس برمی گردد.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه طی یکی دو هفته آینده شرایط شرکت در آزمون استخدامی تازه را اطلاع رسانی می‌کنیم گفت: حدود 18 هزار نفر ظرفیت داریم و امید است آزم

بطحایی با بیان اینکه مدارسی که به مدیر نیاز داشته باشند از سال آینده در سامانه ای معرفی می شوند و همه همکارانی که شرایط مورد نیاز جهت مدیریت را دارند می توانند در سامانه اعلام کاندیداتوری کنند، گفت: سوابق این نامزدها بررسی، مصاحبه و رتبه بندی می شوند و فهرست افراد واجد شرایط به ترتیب امتیازبندی در اختیار مدیر آموزش و پرورش منطقه قرار می گیرد.

وزیر آموزش و پرورش به از بین بردن آزمون ها در دوره ابتدایی اشاره کرد و گفت: کودکان ما در دوره ابتدایی هنوز از حیث شخصیتی و شاخصه های روانی به مرحله ای نرسیده اند که در معرض فشارهای فراوان جهت آمادگی آزمون ها قرار بگیرند و زیر بار حجم سنگین کتب کمک آموزشی قرار بگیرند. خانواده ها در معرض تبلیغات عضویت در آزمون ها قرار می گیرند.

برگزاری آزمون در فروردین 97 ، اعلام شرایط آزمون استخدامی تا اواسط اسفند

وی افزود: کودکان ما نمی توانند با این فشارها دوران کودکی خود را بخوبی درک و مهارت های زندگی را تمرین کنند. شرایط خوبی نیست که 250 هزار نفر تحت فشار باشند و در نهایت 15 هزار نفر وارد مدارس خاص شوند. البته به معنای فراموشی استعدادها نیست و اینکار باید با روش هایی غیر از آزمون دنبال شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه البته نمی خواهم همه کاسه و کوزه ها را سر آزمون بشکنم و بگویم آزمون نشاط را از مدارس گرفته گفت: ولی به هرحال آزمون ها بی تاثیر نیستند.

بطحایی ادامه داد: عواملی چون فضای آموزشی به شدت در کم کردن نشاط در مدارس موثرند. برنامه های درسی نیز گاهی افسردگی و دلمردگی را تحمیل می کنند و از همه مهمتر نقش معلم به عنوان عامل نشاط باید مورد توجه قرار بگیرد. ولی اینکه بخواهیم صبر کنیم تا همه این عوامل برطرف شوند حتما به این نشانه نخواهیم رسید و تجربه 40 سال گذشته نشان می دهد. اگر به صورت متوازن سند تحول را مستقر کنیم حتما اهداف متعالی تربیتی ت حدودی محقق خواهد شد.

انحصاری جهت صدور مجوز مدارس غیردولتی وجود ندارد

وزیر آموزش و پرورش راجع به مدارس غیردولتی در انحصار افراد خاص گفت: امروز انحصاری جهت صدور مجوز مدارس غیردولتی وجود ندارد و رجل سیاسی یا غیر سیاسی اگر شرایط مورد نیاز را داشته باشند مجوز می گیرند. ما تمام قد از همکاری مردم جهت امور غیرحاکمیتی در آموزش و پرورش استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از چالش های پیش روی ما نیروی انسانی است و برنامه جامع نیروی انسانی آماده شده است هست، گفت: در این برنامه جامع وظیفه جذب نیروی انسانی را تا چهار سال دیگر مشخص کردیم.

وی اعلام کرد که احتمالا طی یکی دو هفته آینده شرایط شرکت در آزمون استخدامی تازه را اطلاع رسانی می کنیم. حول و حوش 18 هزار نفر ظرفیت داریم و امید است فروردین 97 آزمون برگزار شود.

بطحایی از ورود آموزش و پرورش به حیطه آسیب های اجتماعی و اتخاذ راهکارهای پیشگیری از آن اشاره کرد و گفت: از جمله محتوای تهیه شده است در تلویزیون تعاملی نیز به توصیه های پیشگیرانه جهت خانواده ها بازمی گردد. از خانواده ها میخواهم وارد سامانه تلویزیون تعاملی شوند که امیدوارم مقدمه ای جهت ورود به مقوله پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه در پاسخ به پرسشی اطراف از بین بردن آزمون های دوره ابتدایی گفت: نهایت خودخواهی است بنده هر تصمیمی می گیرم همه آن را سمعا و طاعا بپذیرند. فضای انتقادی نسبت به تصمیمات آموزش و پرورش بسیار طبیعی است و اتفاقا به بحث گذاشتن آن و مشخص شدن ایرادات و اشتباهات خواسته ما نیز هست. ولی از آن سو هم نمی توانیم دست روی دست بگذاریم تا همه مقدمات پیشرفت آماده شود.

بطحایی تاکید کرد: آموزش و پرورش آنقدر منابع ارزشمند و وقت گرانبها دارد که می تواند امیدوار باشد روزی به دروازه روشنی خواهد رسید به شرط آنکه در تعامل با شرکا و ذینفعان خود باشیم. فکر می کنم با توجه به آنچه در بودجه اتفاق افتاده، شرایط ما شرایط بهتری باشد.

وزیر آموزش و پرورش راجع به بیانیه 160 نماینده در مخالفت با از بین بردن آزمون های دوره ابتدایی عنوان کرد: با بعضی نمایندگانی که بیانیه را امضا کرده بودند صحبت کردم که بعد از توضیحات بنده قانع شدند و گفتند باید این توضیحات جهت دیگر نمایندگان هم مطرح شود، بنابراین فردا صبح جلسه ای در مجلس برقرار است و بنده و همکارانم توضیحاتی را ارائه می کنیم و شاید نگرانی های ما جهت نمایندگان با توضیحاتمان برطرف شود. مدارس تیزهوشان در دوره دوم از بین بردن نمی شوند و با قوت به کار خود ادامه می دهند.

علت توقف توزیع شیر در مدارس

بطحایی راجع به علت توقف توزیع شیر در مدارس گفت: پیگیری های بسیاری انجام داده ایم ولی هنوز چشم انداز روشنی راجع به روند تخصیص بودجه و توزیع شیر در مدارس جهت ما پیدا نشده است.

طرح شهاب در مهر 97 به پایه هفتم می رسد

بطحایی راجع به طرح شهاب نیز گفت: طرح شهاب در مهر 97 به پایه هفتم می رسد. با موانع و پرسشها و شاخصه های مثبت این طرح آشنا هستیم. در مصوبه شورای عالی نیز آمده آموزش و پرورش مکلف هست، منابع اعتباری طرح شهاب را فراهم کند که این اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: آینده نگری شده است از هفته آینده کارگروهی تشکیل شود که از افراد صاحب تجربه دعوت خواهیم کرد. در پایه هفتم سال آینده طرح شهاب را با قدرت به اجرا در می آوریم و مواردی چون آموزش معلمان جهت اجرای این طرح مورد توجه قرار خواهد گرفت.

عدم وجود منابع جهت پرداخت حق التدریس ها

خرید خدمات آموزشی صاحب ردیف بودجه مستقل شد

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی راجع به علت تاخیر در پرداخت حق التدریس ها گفت: این امر ناشی از بی توجهی و کم کاری های همکاران ما نیست.

وی افزود: تخصیص حق التدریس ها را از شرکت مدیریت گرفته و به خزانه برده ایم، ولی بدلیل عدم وجود منابع، پول آن به ما پرداخت نشده هست. هر وقت خزانه این مبلغ را بدهد، سریعا در اختیار همکارانمان قرار خواهیم داد.

به گفته وی، ردیف پرداخت خرید خدمات نیز در بودجه سال آینده مستقل و روند پرداخت ما به نیروهای خرید خدماتی بهتر خواهد شد.

بطحایی همچنین به تلاش جهت برطرف تبعیض ها در مراکز رفاهی و درمانی، استثنایی بین شاغلان و بازنشستگان فرهنگی اشاره کرد و گفت: این تبعیض ها را برطرف خواهم کرد.

نگرانی آموزش و پرورش از زیاد کردن 300 هزار نفری دانش آموزان فنی و حرفه ای در مهر 97

تدریس زبان خارجی در دوره ابتدایی توصیه نمی شود

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه یکی از نگرانی های ما در سال آینده زیاد کردن 300هزار نفری دانش آموزان در دوره فنی و حرفه ای است اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با تامین امکانات مورد نیاز کیفیت آموزش این حوزه را حفظ کنیم.

وی به ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی در مدارس نیز اشاره و عنوان کرد: مصوبه تازه جهت ممنوعیت آموزش زبان انگلیسی نداشته ایم و در برنامه رسمی دوره ابتدایی آموزش زبان انگلیسی نیست. تدریس زبان خارجی در دوره ابتدایی توصیه نمی شود.

بطحایی همچنین با اشاره به اینکه وعده برگزاری هرگونه کلاس کمک آموزشی و توزیع کتب کمک آموزشی در مدارس ممنوع است گفت: نمی توانیم مانع خانواده ها جهت شرکت در کلاس ها بیرون مدرسه شویم ولی این کار در مدارس ممنوع است.

بطحایی افزود: 40 درصد از بودجه عمرانی تخصیص داده شده است است که البته میزان کمی است و جهت سال آینده با اوراق خزانه وپیش بینی های مورد نیاز امیدوارم اوضاع عمرانی بهتر از سال 96 باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای آزمایشی طرح شهاب موفق بوده گفت: مدارس غیردولتی علی رغم تصور اذهان، متخلف نیستند و بسیاری از آنها به دنبال برداشتن باری از دوش آموزش و پرورش اند.

مدارس غیردولتی جیبتان را نمی زنند

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در این مسیر با هر تخلفی برخورد خواهیم کرد هر چند مانند بعضی افراد بدبین نیستم که فلان فرد از موقعیت خود جهت استفاده از شهریه های کلان استفاده کند؛ مدارس غیردولتی مدارسی نیستند که اگر سر خود را بچرخانید جیبتان را بزنند و در بعضی مواقع شهریه آنها از شهریه مصوب هم کمتر هست. با بعضی از این مدارس برند جلسه داشته ایم ولی باید تشریح شود که سامانه نظارت واقعا نظارت خواهد کرد یا نمایشی است؟.

تنبیه بدنی؛ خط قرمز آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش راجع به تنبیه بدنی در مدارس نیز عنوان کرد: تنبیه بدنی تنها خط قرمز ما است و حتی تنبیه لفظی را هم مجاز نمی دانیم. اکنون گروهی متمرکز صرفا جهت برخورد با این عنوان تشکیل شده است که مسئولیت ریشه یابی و برخورد با عوامل تنبیه بدنی را برعهده دارد.

بطحایی ادامه داد: در برابر به جسارت به حریم معلمان نیز همانقدر حساسم که به عنوان تنبیه بدنی دانش آموزان. به همین علت هنگامی که معلمان مورد هتاکی و ضرب و جرح قرار می گیرند جهت آنها نیز به وسیله آموزش و پرورش وکیل گرفته می شود.

وزیر آموزش و پرورش راجع به مدارس محیط زیست که در حوزه محیط زیست آموزش های خاص دارند افزود: در این مدارس فرزند ها با روش های صیانت از محیط زیست آشنا می شوند و در گزارش هایی که جهت ما آمده است نتیجه های خوبی داشته است ولی راجع به توسعه، اوضاع آن مشخص نیست.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | سال آینده | آزمون استخدامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz